Już od kwietnia 2019 r. wszyscy nasi uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele mogli zgłosić propozycje tytułów lub tematykę książek, które powinny zostać zakupione do naszej biblioteki szkolnej. Wypełniono ponad 150 formularzy ankiety "Zaproponuj książki do biblioteki", a jej wyniki oraz rozmowy indywidualne z czytelnikami pozwoliły stworzyć listę  zakupów. Każda ankieta  zawierała odcinek, na którym można było umieścić swoje nazwisko, imię i klasę. Wypełnione odcinki wzięły udział w losowaniu książek ufundowanych przez Radę Rodziców: