Klasa 1A już we wrześniu 2019 r. przystąpiła do realizacji projektu czytelniczego „Tuptuś wyrusza w świat” . Pani Wychowawczyni Barbara Wszołek zaprosiła do współpracy rodziców i uczniów. Zabawa polegała na " zaopiekowaniu się " przez ucznia maskotką - jeżykiem Tuptusiem w swoim domu przez jeden dzień i poczytaniu mu chociaż 15 minut dowolnej wybranej przez dziecko książki wraz z rodzicem lub z kimś bliskim z rodziny oraz wpisaniu się do Tuptusiowego Pamiętnika (z podaniem jaką pozycję książkową Tuptuś poznał ;) W kolejne dni maskotka odwiedziła pozostałe dzieci z klasy 1A.