Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

• 02-05-2023 12:33

Dnia 28.04.2023 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, przypadającego 2 maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt z historii Polski uczniowie przygotowali montaż słowno-muzyczny o patriotycznej wymowie. Apel rozpoczęto odśpiewaniem hymnu państwowego w obecności Sztandaru Szkoły. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni. Podczas uroczystości przybliżono okoliczności ustanowienia konstytucji z 1791 roku i upamiętniono historię polskich barw narodowych, symboli i tradycji patriotycznych. Nie zabrakło także odświętnych strojów i wyeksponowania symboli narodowych.
Podczas apelu wystąpili uczniowie klas: V A i B i chór szkolny.
Organizatorami apelu byli nauczyciele: P. A. Myszka, P. K. Puchalska i P. R. Wajdzik. Dekorację przygotowała p. B. Wszołek.