Zajęcia rozwijające z informatyki prowadzone w SP nr 26 w Bielsku-Białej w ramach projektu „Eksperymenty i kompetencje w Bielsku-Białej realizowane były 2 godziny tygodniowo od września 2021 r. do września 2022 r. włącznie. Zaplanowano w projekcie 60 godzin, które zrealizowano. Uczęszczało na zajęcia 7 uczniów z klas V, VI i VII.

Celem zajęć było nabywanie nowych i doskonalenie wcześniej zdobytych umiejętności w posługiwaniu się sprzętem i programami komputerowymi do grafiki komputerowej oraz do tworzenia prezentacji i stron internetowych. Uczniowie podczas zajęć fotografowali i obrabiali zdjęcia w różnych programach graficznych. Wykorzystywali wykonane pliki graficzne do tworzonych stron internetowych, animacji i prezentacji. Z pomocy dydaktycznych wykorzystano m.in.: tablety, laptopa, komputer stacjonarny oraz monitor interaktywny.