Zajęcia rozwijające z matematyki prowadzone w ramach projektu „Eksperymenty i kompetencje w Bielsku-Białej” odbywały się w sali komputerowej, lekcyjnej oraz na zewnątrz szkoły po lekcjach lub przed nimi. W zajęciach brali udział uczniowie klasy Vb.

Uczestnictwo w zajęciach pozwoliło uczniom lepiej przyswoić umiejętności przewidywane w Podstawie Programowej z matematyki oraz rozbudzić ciekawość poznawczą wobec otaczającej rzeczywistości. Uczniowie podczas zajęć prowadzili pomiary pola i obwodu klasy oraz boiska szkolnego, rysowali mapę w skali, korzystali z komputerów, tabletów, monitora interaktywnego a także z gier planszowych i karcianych. Pracowali indywidualnie i w kilkuosobowych grupach.