W roku szkolnym 2021/2022 w naszej szkole realizowane były unijne projekty przyrodniczo-biologiczne:

„Eksperymenty i doświadczenia w nauczaniu biologii” (1godz/tyg.).

„Eksperyment i doświadczenie w nauczaniu treści przyrodniczych  pt. „Żywioły Ziemi”. (2godz/tyg.).

Do realizacji tych projektów szkoła pozyskała multimedialne środki dydaktyczne oraz zestawy do wykonywania ciekawych doświadczeń i eksperymentów przyrodniczych. Program przeznaczony był dla uczniów klasy 4-6 zainteresowanych poszerzaniem wiedzy z zakresu nauk przyrodniczo- biologicznych oraz rozwijaniem zainteresowań krajoznawczo-turystycznych.. Uczestnictwo w zajęciach dało uczniom możliwość odkrywania tajemnic nauk biologicznych na drodze eksperymentów i doświadczeń a także umożliwiało przygotowanie ich do lepszego startu w kolejnych etapach nauczania. Celem obserwacji oraz eksperymentów było kształtowanie u uczniów postawy badawczej i poszukującej. Podczas pracy metodą naukową u uczniów kształtujemy umiejętności kluczowe niezbędne w funkcjonowaniu we współczesnym społeczeństwie.

W ramach zajęć  korzystałam z programów multimedialnych, edukacyjnych stron internetowych , aplikacji Wordwall. Uczniowie poznawali i doskonalili metody obserwacji przyrodniczych, wykonywali preparaty mikro i makroskopowe, wykonywali doświadczenia i eksperymenty, które umożliwiły im poznanie zjawisk zachodzących w przyrodzie. Uczestniczyli w zajęciach terenowych w lesie, nad potokiem, zajęciach terenowych na Bulwarach Straconka: poznajemy najbliższą okolicę- ścieżka edukacyjna: Flora Beskidów (rozpoznawanie różnych gatunków drzew i krzewów).

W zajęciach uczestniczyło 19 uczniów z klas 4-6. Zajęcia prowadziła mgr Bronisława Seremak- Kos