Sukces naszych uczniów w konkursie plastycznym "160 lat Straży Pożarnej w Bielsku-Białej"

• 20-06-2024 17:23

W dniu 15 czerwca 2024 r. odbyło się uroczyste spotkanie z laureatami konkursu plastycznego "160 lat Straży Pożarnej w Bielsku-Białej" zorganizowanego przez Komendanta Miejskiego PSP w Bielsku-Białej bryg. Roman Marekwica wspólnie z Prezydentem Miasta Bielska-Białej Jarosławem Klimaszewskim. Wpłynęło aż 248 prac konkursowych. Przed jury stało nie lada trudne zadanie. Prace plastyczne były inspirowane zagadnieniami ochrony przeciwpożarowej, działalnością straży pożarnych, tradycją i życiem strażackich środowisk oraz propagowaniem pozytywnych postaw społecznych. Uczestnicy konkursu zastosowali najróżniejsze techniki (wycinanki, wyklejanki, malowanie farbą, akwarele, rysowanie pastelami, itp.) przedstawili własne wyobrażenia udziału straży pożarnych w akcjach ratowniczo-gaśniczych na przestrzeni ostatnich 160 lat.
Jury dokonało oceny prac uczestników zgodnie z regulaminem konkursu.
Z naszej szkoły mamy 2 Laureatów i 1 ucznia wyróżnionego :
kategoria I: uczniowie szkół podstawowych klas 1 – 4,
III miejsce: Kacper Piech - kl. 4