Wyniki międzynarodowego konkursu językowo-plastycznego "Imagine LEM"

• 29-11-2021 21:37

Ogłaszamy wyniki międzynarodowego konkursu językowo-plastycznego "Imagine LEM":

Prace dzieci z klas starszych:

MIEJSCE I: "Return from the Stars", autorka:  Aleksandra Molenda, SP 55 w Łodzi
MIEJSCE II: "The Futurological Congress", autor: Marcin Modzelewski, SP 4 w Bolesławcu
MIEJSCE III: "Solaris", autor: Jan Zalewski, SP 26 Bielsko-Biała oraz "Fables for Robots", autorzy: Gustaw Szczucki i Michał Sierpowski, SP 93 Wrocław

Prace dzieci z klas młodszych:

MIEJSCE I: "Return from the Stars", autorka: Wiktoria Wojtas SP 26 Bielsko-Biała
MIEJSCE II: "Fables for Robots", autorka: Martyna Stasica, SP 26 Bielsko-Biała
MIEJSCE III: "Solaris", autor: Nihad Guluzade, SP nr 126 w Baku, Azerbejdżan

Ze względu na tematykę tegorocznej edycji konkursu, większość prac, które zostały na nią nadesłane zarówno z kraju, jak i z zagranicy, została wykonana przez uczniów ze starszej grupy wiekowej i wybór najlepszych spośród nich był niezwykle trudny. Tym bardziej gratulujemy więc laureatom konkursu z tej grupy wiekowej - ale również wszystkim uczestnikom z młodszej grupy wiekowej, którzy podjęli się niełatwego zadania zilustrowania "Bajek robotów", "Cyberiady", "Powrotu z gwiazd" czy nawet "Solaris".

Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie oraz pracę włożoną w tworzenie plakatów, a ich nauczycielom - za zainteresowanie swoich uczniów dziełami Stanisława Lema, zachęcenie ich do wykonania prac oraz przesłanie ich do nas.