Zaproszenie do wzięcia udziału w międzynarodowym konkursie z cyklu TWORZYMY WŁASNE WYDAWNICTWO pt. "O czym szumią drzewa"

• 03-01-2022 12:45

Szkolna biblioteka zaprasza uczniów naszej szkoły w wieku od 10 do 16 lat

do wzięcia udziału

w międzynarodowym konkursie literacko-plastycznym

na napisanie książki z cyklu

TWORZYMY WŁASNE WYDAWNICTWO

„O czym szumią drzewa”

Dowolna forma literacka

Warunki uczestnictwa w konkursie:

1. Zadanie polega na samodzielnym napisaniu książki (dowolna forma literacka), której objętość powinna wynosić od 10 do 30 stron. Niech inspiracją będzie otaczająca was natura: lasy, parki, drzewa, kwiaty, zwierzęta. Stwórzcie historie, które pokażą, jak ważna jest przyroda w kontekście zmian klimatycznych. Wybór gatunku literackiego zależy od was, waszej wyobraźni i tego, co swoją historią chcielibyście przekazać.
  2. Wymagamy, aby okładka, ilustracje były wykonane samodzielnie (książki zawierające cliparty zdjęcia itp. będą zdyskwalifikowane). Książka musi mieć charakter trwały. Sposób łączenia w całość jest dowolny i musi być zakryty grzbietem (grzbiet książki łączy zewnętrzne karty okładki pomiędzy którymi znajdują się stronice książki).

Uwaga:

Prace konkursowe należy wykonać i dostarczyć do szkolnej biblioteki do 11.03.2022 r.

Chętni uczniowie mogą się zgłosić do nauczyciela bibliotekarza naszej szkoły Elżbiety Markiewicz , która chętnie udzieli dodatkowych informacji oraz wskazówek - osobiście lub za pomocą mobiDziennika. Organizator: Książnica Beskidzka w Bielsku-Białej we współpracy z bibliotekami: Mĕstská knihovna we FrýdkuMístku (Republika Czeska), Krajská knižnica w Žiline (Republika Słowacka)

Regulamin konkursu: https://ksiaznica.bielsko.pl/tww-2022-o-czym-szumia-drzewa/