20 października 2023 r. (piątek) bijemy rekord czytania na przerwie

• 17-10-2023 15:12

„Przerwa na czytanie”

20 października 2023 r.(piątek)

Bijemy rekord czytania na przerwie!

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów, grono pedagogiczne, pracowników administracji i obsługi do wzięcia udziału w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. “Przerwa na czytanie”. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

Celem akcji jest:

-promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;

-integracja środowiska lokalnego;

-pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe;

-wzmocnienie współpracy szkół polskich z zagranicznymi;

-zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

Aby wziąć udział w akcji wystarczy wypożyczyć książkę
z biblioteki lub przynieść ją z domu, usiąść wygodnie na korytarzu lub innym wybranym przez siebie miejscu i czytać podczas przerw międzylekcyjnych.

Proponujemy szczególnie trzy przerwy:

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji!

Pobijmy rekord czytania na przerwie!