DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH 2024 r.

• 30-09-2024 18:16

6 września 2024 r. z okazji Międzynarodowego Dnia Języków Obcych nauczyciele języków obcych wraz z Samorządem Uczniowskim zainaugurowali wyjątkowy projekt edukacyjny. Na piątej lekcji wszystkie klasy 4-8 spotkały się w sali gimnastycznej i przewodniczący każdej klasy wylosował flagę jednego z dziesięciu państw:

- 4a: Meksyk,

- 4b: Hiszpania,

- 5a: Włochy,

- 5b: Australia

- 6a: Wielka Brytania,

- 6b: Francja,

- 7a: Niemcy,

- 7b: Japonia,

- 8a: Brazylia,

- 8b: Stany Zjednoczone.

Teraz pora zakasać rękawy i brać się do pracy. O wylosowanym państwie każda klasa przygotuje prezentację w formie jednego charakterystycznego elementu - piosenki lub tańca, skeczu, pokazu sportowego, show kulinarnego etc. Prezentacja odbędzie się 21 marca i stanie się kanwą Szkolnego Festiwalu Języków.