Konkurs „Szanuj energię, chroń klimat” 14 edycja - relacja z warsztatów i wycieczki.

• 25-04-2024 11:40

Nasza szkoła już od wielu lat bierze udział w edukacyjnej kampanii "Bielsko-Biała chroni klimat" prowadzonej przez Urząd Miejski w Bielsku-Białej. Celem tej kampanii jest zainteresowanie dzieci tematyką zrównoważonego rozwoju, oszczędzania energii, ochrony klimatu oraz gospodarki woda i odpadami.
W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie  naszej szkoły w ramach konkursu  „Szanuj energię, chroń klimat” (14 edycja) brali udział w różnych warsztatach edukacyjnych, zajęciach o tematyce ekologicznej oraz wycieczkach.

Zadanie 1 i 2 z Konkursu „Szanuj energię, chroń klimat”
Uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych "Woda źródłem życia prowadzonych przez edukatorów z "Aqua S.A".

Uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych o prawidłowej segregacji odpadów prowadzonych przez Panią Katarzynę Olek z ZGO S.A.

Uczniowie klas 4-5 brali udział w warsztatach o prawidłowym przygotowaniu odpadów do odbioru oraz w prezentacji nowoczesnej śmieciarki wraz z maskotką Pre ZeroHero.
Warsztaty prowadziły Panie edukator ze spółki akcyjnej Pre Zero Bielsko-Biała.

Uczniowie klas 4-8 brali udział w wycieczce edukacyjnej szlakami beskidzkimi na Magurkę i Przegibek.

Zadanie 3 z Konkursu „Szanuj energię, chroń klimat”

Grupa uczniów będących Ambasadorem Klimatu przeprowadziła akcję sprzątania szlaków na Magurkę i Przegibek oraz ich segregacji przy współpracy z Nadleśnictwem Straconka. Było to nasze ZOBOWIĄZANIE PROSRODOWISKOWE. Zaplanowano jeszcze akcję sadzenia drzew na zboczach Magurki (8 maja 2024)

W ramach wiosennej akcji Dzień Ziemi uczniowie zaprezentowali prace konkursowe "Szanuj energię, chroń klimat":

Hasłem przewodnim Zobowiązania Środowiskowego jest:
"Ziemia jest naszą Ostoją, wspólnie dbajmy o nią!"

Plakat ambasadorzy klimatu

Zadanie 4 z Konkursu „Szanuj energię, chroń klimat”
- Plakaty: "Woda źródłem życia"

- Listy w butelce pt. "Nasz czysty świat"