Nasz projekt w konkursie Projektanci Edukacji: Imagine Poland - Polska w książkach

• 13-12-2023 19:50

Można już głosować na nasz projekt w ogólnopolskim konkursie "Projektanci Edukacji" - aby to zrobić, należy przejść na stronę https://projektanciedukacji.pl/projekt?id=26886 i kliknąć "Zagłosuj na ten projekt". Z góry dziękujemy za każdy głos!

Projekt został oparty na organizowanym przez naszą szkołę konkursie językowo-plastycznym "Imagine Poland", w którym uczniowie tworzą plakaty zainspirowane książkami, których akcja toczy się w Polsce, opatrując je nazwiskiem autora i anglojęzycznym tytułem dzieła, które stało się dla nich inspiracją oraz krótkim cytatem z tego dzieła w języku angielskim. Szczegóły konkursu znajdują się na stronie szkoły - https://sp26.eduportal.bielsko.pl/aktualnosci/miedzynarodowy-konkurs-jezykowo-plastyczny-imagine-poland - i wielu uczniów stworzyło już do niego prace przygotowywane indywidualnie, ale w niektórych klasach plakaty będą przygotowywane właśnie w ramach projektu grupowego, tzn. uczniowie podzielą się na zespoły, a następnie wspólnie wybiorą książkę i podzielą się pracą nad plakatem do wybranej książki. Mamy nadzieję, że pomoże im to nauczyć się zgodnej pracy w zespole, dzielenia się obowiązkami oraz wykorzystywania swoich talentów (do zarządzania zespołem, planowania pracy, rysowania, kolorowania, tłumaczenia na język angielski itd.).