„PACZUSZKA DLA MALUSZKA”

• 14-12-2023 10:00

Od 6 grudnia w naszej szkole trwa charytatywna akcja „Paczuszka dla maluszka”. To bożonarodzeniowa akcja, do której od 2013 r., w świątecznej atmosferze, zaprasza Fundacja Małych Stópek. Jej adresatami są podobnie jak w ubiegłych latach, zaprzyjaźnione instytucje, takie jak: domy dziecka, domy małego dziecka, domy samotnej matki oraz hospicja. Symbolem naszej akcji od samego początku jest specjalna „paczuszkowa” bombka.

Jak wziąć udział w paczuszce? Wystarczy wziąć z drzewka bożonarodzeniowego „paczuszkową bombkę", przygotować paczkę, a w ostatnim tygodniu przed Świętami Bożego Narodzenia ( 18 – 21 grudnia) przynieść do szkoły i umieścić  pod choinką znajdującą się na korytarzu naszej szkoły (przy sekretariacie).

Co do paczuszki?

Oto wiadomość , jaką otrzymała koordynatorka:

W odpowiedzi na zapytanie o zawartość paczek dla naszych mieszkanek, pragnę przede wszystkim podziękować za Wasze Dobre SERCE  i pamięć o nas. Oczywiście ucieszymy się
z każdego daru, ale skoro możemy coś zasugerować, to podaję propozycje :

- żele pod prysznic

- szampony do włosów

- dezodoranty

- kremy nawilżające

- ciepłe skarpetki, rękawiczki

- książki – kolorowanki

- pisaki kolorowe

- kubki z ciekawymi wzorami, miseczki  np. na sałatkę, deser…itp.

- słodycze : cukierki, batoniki, czekolady, ciastka….

Jeszcze raz bardzo dziękuję za życzliwą pamięć.

Życzę dużo sił, dobrych pomysłów w realizacji dobra i dzielenia  nim z innymi.

W imieniu swoim własnym i naszych dziewcząt bardzo dziękuję i serdecznie pozdrawiam

s. Rafaela – dyr. DPS w Pielgrzymowicach”

Wolontariusze naszej szkoły zbiorą wszystkie dary, a 21 grudnia koordynatorka  akcji zawiezie je do Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie w Pielgrzymowicach

PS

Dom Opieki Społecznej w Pielgrzymowicach zamieszkują dziewczynki z niepełnosprawnością intelektualną od lat najmłodszych do wieku dojrzałego .

Więcej informacji na temat akcji : https://paczuszkadlamaluszka.pl/