Pobyt dziecka w szkole – wytyczne GIS, MZ i MEN dla szkół

• 26-05-2020 9:58

Pobyt dziecka w szkole – wytyczne GIS, MZ i MEN dla szkół:

RODZICU w celu zwiększenia bezpieczeństwa pobytu dziecka w szkole informujemy:

W grupie może przebywać do 12 uczniów.

Zajęcia świetlicowe odbywają się w świetlicy szkolnej  z zachowaniem zasady 4m2 na osobę

Konsultacje dla uczniów odbywają się w wyznaczonej w stałej sali.

Uczniowie przychodzą na konsultacje na określoną godzinę i po zajęciach idą do domu, nie przebywają na terenie szkoły i wokół niej.

Każdorazowo po przyjściu do szkoły uczniowi wykonuje się pomiar temperatury ciała.

Z sali, w której przebywa grupa, usunięte będą przedmioty i sprzęty, których nie można skutecznie umyć, uprać lub dezynfekować. Przybory do ćwiczeń ( piłki, skakanki, obręcze itp.) wykorzystywane podczas zajęć będą dokładnie czyszczone lub dezynfekowane.

Uczeń w drodze do i ze szkoły korzysta z osłony na usta i nos oraz zachowuje dystans społeczny. Po zajęciu miejsca w sali lekcyjnej może zdjąć maseczkę.

Po wejściu do szkoły uczeń dezynfekuje ręce, a jeśli ma przeciwwskazania zdrowotne, myje ręce mydłem.

Uczeń powinien posiadać własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mogą znajdować się na stoliku szkolnym ucznia  lub w tornistrze. Uczniowie nie powinni wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą.

Uczeń nie powinien zabierać ze sobą do szkoły niepotrzebnych przedmiotów.

Sale będą wietrzone co najmniej raz na godzinę, w czasie przerwy, a w razie potrzeby także w czasie zajęć.

Rodzice i opiekunowie przyprowadzający/odbierający uczniów do/ze szkoły mają zachować dystans społeczny w odniesieniu do pracowników szkoły oraz innych uczniów i ich rodziców wynoszący min 2 m.

Rodzice mogą wchodzić z dziećmi wyłącznie do wyznaczonej przestrzeni szkoły.  Do szkoły mogą przychodzić wyłącznie uczniowie zdrowi , bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.

Uczniowie do szkoły są przyprowadzani/odbierani przez osoby zdrowe.

Jeżeli w domu przebywa osoba na kwarantannie lub izolacji nie wolno przyprowadzać ucznia do szkoły.

Jeżeli dziecko przejawia niepokojące objawy choroby, będzie odizolowane w odrębnym pomieszczeniu lub wyznaczonym miejscu z zapewnieniem min 2 m odległości od innych osób.

Rodzice zostaną niezwłocznie powiadomieni w celu pilnego odebrania ucznia ze szkoły. Kontakt na numery telefonów podane przez rodziców lub opiekunów w oświadczeniu złożonym w pierwszym dniu przyjścia do szkoły. Oświadczenia składane są w  sekretariacie.